Ta strona korzysta z technologii "cookies" w celach statystycznych i funkcjonalnych.

AquaDreams AQUALOG

Krewetkowe mineralne upodobania cz.2

EBI-TEN Family

Kolejna odsłona kilku produktów wzbogacających środowisko wodne  w moich akwariach z CRS

Przy okazji … można zadać sobie pytanie “Jaki jest sens stosowania takich specyfików ?” Jak wiemy Crystal Bee są krewetkami bardzo wrażliwymi na zmienne parametry środowiska wodnego a skład cieczy w naszych wodociągach jest nieprzewidywalny.  Z tego też względu dla bezpieczeństwa tych niezwykle pięknych i delikatnych krewetek stosuje się wodę z filtrów odwróconej osmozy tzw. RO (ang. Reverse Osmosis), która z kolei jest pozbawiona wszelkich minerałów i to w gruncie rzeczy jest punkt wyjścia do stosowania odpowiednich produktów przygotowujących i utrzymujących odpowiednie środowisko wodne dla CRS.

Część produktów eliminuje niepożądane NH4 i NO2, część produktów wzmacnia pancerz i zmniejsza stres krewetek podczas wylinki, a jeszcze inne wzmacniają pigment.
To wszystko prowadzi do sukcesów hodowlanych jakim niewątpliwie jest efektywne rozmnażanie się krewetek. Pamiętajmy, że nie liczy się ilość a jakość, iż sukcesem jest utrzymanie odpowiedniego wybarwienia kolejnych pokoleń. To się udaje hodowcom w Azji. Czemu i nam ma się to nie udać 😉

EBI-TEN TB-10 EBI-TEN Ultra-Pearl EBI-TEN UM-10

EBI-TEN UB-75EBI-TEN UM-75

Brak komentarzy | | Poleć znajomemu

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy ;-)

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

Mexico