Ta strona korzysta z technologii "cookies" w celach statystycznych i funkcjonalnych.

AquaDreams

Dlaczego zmiany ???

Jak już ostatnio wspominałem aranżacja spotkała się z małymi zmianami a przyczyn było kilka …

1) jakieś 3 tygodnie temu sprowadziłem do baniaczka 3 “barwniaki” (przepraszam, ale nie pamiętam dokładnej ich nazwy).

Barwniak

Ryby ładne, przed ich kupnem obserwowałem je w sklepie wielokrotnie i nie przejawiały niebezpiecznych zachowań. U mnie okazały sie bestiami dla krewetek i fantastycznie orały Amazonie i piach Nile Sand – czasem nawet robiąc nory pod kamieniami, korzeniami etc. Wyłapanie bestii w tym powstałym gąszczu chwastów zajęło mi niemało czasu a przy tym zrobiłem kocioł.

2) Aranż powstał na bazie podłoża poprzedniej aranżacji, gdzie z lewej strony baniaczka nie było substratów ADA Power Sand Special i FERKA Aquabase. W dużej części był tam piach Nile Sand, przy tworzeniu nowej aranżacji został wyjęty a jego miejsca zajęła sama Amazonia. Po 3 tygodniach aranżacji była widoczna bardzo wyraźna różnica pomiędzy rotalami na lewej i prawej stronie. Po prawej (gdzie był substrat) Rotale były proste i w dobrej kondycji. Po lewej … wątłe i poskręcane.
Dodatki do podłoża w postaci Multi Bottom i Iron Bottom nie dawały pożądanego rezultatu.

3) nie pasowało mi kilka małych aspektów np. ułożenie korzeni. Do zmian trzeba było je wyjąć i nieco poprzecinać a na jednym z nich zaszczepić mchy, które “nie muszą nie przyjąć sie” pod woda 😉

W aspekcie powyższego zdecydowałem sie wyjąć wszystkie chwasty, kamienie, korzenie i z lewej strony baniaczka dodać Power Sand + całą serię dodatków.
Proces zmian trwał 4 dni 😉

Baniaczek został zalany 24h temu. Pierwsze fotki już niebawem …

Brak komentarzy | | Poleć znajomemu

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy ;-)

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

Mexico